godzina:
Pasty do gwintów


Molykote® 1000
 * Opis - Wysokotemperaturowa pasta smarna do połączeń śrubowych; Nie zawiera niklu ani ołowiu.
 * Zastosowanie - Odpowiedni do połączeń śrubowych poddawanych temperaturom do 650oC oraz narażonych na korozję, które po złączeniu i zakończeniu procesu muszą być ponownie dokręcone lub rozłączone. Aby zapewnić stałe naprężenie sił, równomierny, stały współczynnik tarcia smaru jest nieodzowny. Używany do podkładek, śrub, sworzni pracujących w wysokich temperaturach, środowiskach korozyjnych i wymagające częstych demontaży i dokręcania. Z powodzeniem stosowany do cylindrów głowic śrub, śrub wtryskarek w przetwórstwie plastików, do połączeń śrubowych w przemyśle chemicznym, a także do pierścieni wirówek.
 * Cechy - Uszczelnienie połączeń gwintowych, doskonałe zabezpieczenie od korozji, stały moment dokręcenia po wielokrotnym montażu, przeciwdziała zatarciu w wysokich temperaturach.
 * Skład - smar stały; olej mineralny; zagęszczacz; proszek metaliczny.
 * Zakres temperatur - od -30 do +650°C
 * Opakowanie - Aerozol: 400ml; Tubka: 100g; Puszka: 250g, 1kg; Pojemnik: 25kg, 180kgMolykote® HSC Plus
 * Opis - Smar stały o konsystencji pasty; Nie zawiera niklu ani ołowiu.
 * Zastosowanie - Stosowany do kombinacji metal/ metal, poddanych działaniu wysokiej temperatury i tarciu, typowy smar do połączeń gwintowych. Odpowiedni do punktów smarowania, gdzie występują małe prędkości, poddane wysokim temperaturom i efektowi korozji oraz wymagających niskiego i stałego współczynnika tarcia. Używany jako smar do kontaktu z przewodnikami elektryczności. Z powodzeniem do śrub dwustronnych, kołków gwintowanych w turbinach gazowych i parowych, także w turbosprężarkach silników Diesla oraz połączeniach kołnierzowych w przemyśle chemicznych i petrochemicznym.
 * Cechy - Możliwość stosowania w szerokim zakresie temperatur; Umożliwia demontaż bez powodowania zniszczeń, nawet przy dłuższej pracy w zakresie wysokich temperatur; Znosi duże obciążenia; Dzięki stałemu współczynnikowi tarcia, można osiągnąć siły natężenia określone dla połączeń gwintowych; Zapewnia dobrą ochronę przed korozją; Dobre przewodnictwo prądu elektrycznego.
 * Skład - smar stały; olej mineralny; zagęszczacz; proszek metaliczny (bez ołowiu)
 * Zakres temperatur - Od -30 do +1100°C
 * Opakowania - Aerozol: 400ml; Tubka: 100g; Puszki: 250g, 1kg; Pojemnik: 5kgMolykote® P-37

 * Opis - Bardzo czysty smar do połączeń gwintowych. Nie zawiera ołowiu, niklu, chloru i fluoru.
 * Zastosowanie - Odpowiedni do śrub, nakrętek poddanych ekstremalnie wysokim temperaturom, wykonanych ze stali żaroodpornych np. stopów na bazie niklu. Z powodzeniem używany do połączeń gwintowych turbin gazowych i parowych oraz w elektrowniach, również jądrowych.
 * Cechy - Bardzo czysty (mniej niż 500mg siarki, mniej niż 200mg chloru i fluoru na kilogram smaru; Może być używany w zakresie temperatur aż do +1400°C; Współczynnik tarcia tak jak w zakresie śrub nasmarowanych; Małe rozproszenie sił naprężeniowych przy dokręcaniu; Pozwala na uniknięcie pęknięć naprężeniowych i kruchości lutowania; Umożliwia rozkręcenie połączeń gwintowych nawet po długim używaniu w bardzo wysokich temperaturach.
 * Skład - Smar, praktycznie bez dodatku siarki, częściowo syntetyczny; Zagęszczacz; Polepszacz adhezji.
 * Zakres temperatur - od -40 do +1400°C
 * Opakowania - Puszki: 500g ; Pojemnik: 25kg;Molykote® P-74
 * Opis - Pasta smarna o konsystencji stałej używana do łączenia i wpasowywania różnego rodzaju komponentów, takich jak metalowe połączenia gwintowe
 * Zastosowanie - odpowiednia do szerokiego zastosowania w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, papierowym, maszynowym, przy obróbce drewna i plastiku. Używany do łożysk i suwnic ślizgowych, wielowypustów, połączeń wciskanych i śrubowych, zawiasów drzwiowych, kołnierzy, sprężyn płaskich, łańcuchów.
 * Cechy - Wolna od metali pasta przeciw-korozyjna oraz przeciw zużyciowa. Do dużych obciążeń. Wysoka czystość (skład wolny od metali i siarczków), stabilna w temp. do1500°C, współczynnik tarcia z zakresu dla gwintów olejowych, stały moment napięcia wstępnego śrub przy montażu, eliminacja pęknięć naprężeniowych oraz kruchości spawów.
 * Skład - Smar, olej syntetyczny, zagęszczacz, środek zwiększający adhezję;
 * Zakres temperatur - -40°C do 200°C jako pasta, do 1500°C jako smar suchy;
 * Opakowania - Puszki: 500g ; Pojemnik: 25kgMolykote® P-1600
 * Opis - Pasta do ogólnych zastosowań, zapewnia doskonałe właściwości smarne i ochronę przed korozją, do różnych zastosowań montażowych.
 * Zastosowanie - Połączenia i gwinty, mocowania łożysk, panewek, mocowania wielowypustowe, połączenia kołnierzowe i gwintowe narażone na podwyższone i wysokie temperatury.
 * Cechy - Zdolność przenoszenia dużych obciążeń; Niskie tarcie; Znakomita ochrona przed korozją; Zachowuje swoje właściwości w całym zakresie temperatur; Łatwy do nakładania.
 * Skład - smar stały, olej mineralny, zagęszczacz.
 * Zakres temperatur - od -20 do +130°C jako pasta, aż do +1100°C jako smar suchy.
 * Opakowania - puszka: 500g, 1kg; pojemnik: 5kg, 25kg
  HOME | O FIRMIE | OFERTA | MAGAZYN | KONTAKT